Kraków pomocny usługodawcom

Jednym z trudnych wyzwań w większości miast w naszym kraju jest infrastruktura drogowa. Nasze gminy nie są zaadaptowane do tak ogromnego nasilenia korków, jaki pojawił się poprzez zwiększenie się ilości aut na krajowych drogach. Przez to właśnie główną z najważniejszych kierunków rozwoju które powinno rozpocząć prawie każda gmina jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i komunikację. Jezdnie i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, jaki da przestrzeń na to by zwiększyć wygodę mieszkańców a także poprawi integralność infrastruktury Krakowa.

Wśród innych gmin, inwestycje komunikacyjne w grodzie Kraka mocno się wyróżniają. Krakowianie w plebiscycie wypowiedzieli się za budową metra, ale zanim ono zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową oraz nawierzchnie drogowe potrzeba włożyć dużo środków . Spośród ważniejszych inwestycji warto podkreślić:
całkowicie napędzaną elektrycznie linię autobusów – pierwszą w Polsce,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec kolejowy wraz z galerią handlową.
Poza tym, w planach Kraków ma budowę przynajmniej kilka nowych dróg dojazdowych pomiędzy już istniejącymi połączeniami oraz naprawy istniejących tras autobusowych oraz połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy remontów nie lubią – problemy w poruszaniu się i dotarciu do biur przeszkadzają na co dzień. Warto jednak pamiętać, że bez inwestycji jakość dróg nie może być lepsza i aby było wygodniej, wymagać trzeba cierpliwości.Jacek Majchrowski co zrobił
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie jedynie nowe linie komunikacji, ale również lepszej jakości nawierzchnia dróg, która będzie mocniejsza i odporna. (jednym z takich wzorów jest ścieralna powierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje jeszcze kolejnych remontów i nowych pomysłów, aby jeździło się po mieście wygodnie. Zarówno autem, ale również tramwajami. Ale da się zauważyć wyraźnie, że całość jest na prostej trasie do tego, by mieszkańcom żyło się tu naprawdę wygodnie i przyjemnie.