hydrolat na trądzik

Kosmetykinaturalne – profit hydrolatów

hydrolaty

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z rozkoszą wykorzystywane, albowiem mało w nich syntetycznych dodatków, konserwantów, barwników oraz złych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w skórę oraz dobrze ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy należałoby stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub roślinna, a właściwie produkt uboczny, jaki powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne wolno używać jako toniku do twarzy czy też dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się szczególnie dla cery wrażliwej, bo hydrolat działa o dużo delikatniej od samych olejków eterycznych. Bardzo dobrze łagodzi cerę po depilacji lub gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, czy dołożyć do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat można wzbogacić krem do buzi używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na skórze oraz zapobiegnie zatykaniu porów. Wykorzystuje się ich też do mieszania maseczek w proszku lub ewentualnie rozcieńczania peelingów.

Jakie są zalety hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one nadzwyczaj łagodne, można je stosować bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada dobrać wedle ukochanego zapachu lub też właściwości rośliny, z której powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a otoczenie
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie tylko o własną skórę, lecz oraz o naturę. Tego typu produkty do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża środowisku.